CV-Özgeçmiş

FullSizeRender
Uzm. Dr. Seda Öztürk

English

Français

1993-1999

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

1999-2000

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi

2001-2005

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi

22-06-2005’te Dermatoloji (Deri ve Zührevi Hastalıklar) Uzmanı oldu.

2005-2008

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Farmakognozi Anabilim Dalında, Fitoterapi (Bitkilerle yapılan medikal tedavi) Yüksek Lisans eğitimine başladı. Mart 2008′ Yüksek Lisans (Master) Tezini tamamladı ve Fitoterapi Uzmanı oldu.

2007

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Akupunktur Eğitimini tamamladı ve Akupunktur Uygulama Yetki Sertifikası aldı.

2007

Hindistan’da merkezi bulunan Swami Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin Ankara’da Düzenlediği “Yoga Eğitmenlik Eğitimini” tamamladı ve Bitirme Tezini vererek Sertifikalı Yoga Eğitmeni oldu.

2008

Çin Halk Cumhuriyetinde, Nanjing Geleneksel Çin Tıbbı Üniversitesinde İleri Düzey Akupunktur eğitimi almak için Nanjing’e gitti. Bir süre gözlemlerde bulundu ancak tam tanı konulamayan agresif seyirli bir ÜSYE geçirmesi nedeniyle (Kuş Gribi salgını dönemiydi) 3 aylık eğitimi tamamlayamadan döndü. Bu deneyim onun Batı ülkelerinde verilen eğitimlere yönelmesine neden oldu.

2011

Fransa’da “Kulak Akupunkturu” eğitimi almak için fransızca öğrendi.

2011-2012

Lyon, Fransa’da bulunan Groupe Lyonnais d’Etudes Médicales (GLEM) Okulunda, Auriculothérapie (Lazer, iğne, frekans ve renklerle yapılan ve Fransız Kulak Akupunkturu olarak da anılan yöntem) eğitimi aldı. Dr. Raphael Nogier tarafından düzenlenen Auriculothérapie ve Auriculomédecine seminerlerine katıldı.

2013-2014

İzmir’de ve İstanbul’da, 2 farklı Çinli Ustadan Qigong eğitimleri aldı.

2014

Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen Tıbbi Hipnoz eğitim programını tamamladı ve Tıbbi Hipnoz Uygulama Yetki sertifikası aldı.

2015

Almanya’da “Biyorezonans Terapileri” eğitimi aldı bu tedavi yönteminin hem insanlarda hem de veterinerlik alanında kullanıldığı merkezleri ziyaret etti. 

2017

Fransa Lyon’da bulunan GLEM okulunun Auriküloterapi ( Fransız Kulak Akupunkturu ) eğitimlerinin Türkiye’de de hekimlere verilebilmesi için “Nogier Türkiye” eğitim seminerlerinin düzenlenmesini sağladı.

Auriküloterapi ( Fransız Kulak Akupunkturu ) yöntemini bulan Dr. Paul Nogier’nin oğlu olan ve GLEM in başkanlığını yürütmekte olan Dr. Raphael Nogier ve Başkan Yardımcısı Dr. Michel Marignan ile birlikte Mart 2017 de başlayan eğitim seminerlerine devam etmektedir.

Dr. Öztürk Eğitimlerin 1. Modülünü, Dr. Nogier 2. Modülü, Dr. Marignan ise 3. Modülü vermektedir.

2019-2021

Fransa’da 2 yıllık Auriküloterapi Üniversite Eğitimini tamamladı ve diplomasını aldı.

Paris Saclay-Paris Sud Üniversitesi, Kremlin Bicetre Tıp Fakültesi ve Strazburg Üniversitesi İşbirliği ile Üniversiteler Arası Diploma şeklinde Tıp Doktorlarına verilen diplomalı eğitim.

YABANCI DİLLER

İngilizce (C1), Fransızca (C1), Almanca (B2), Çince (A1-2), İspanyolca (A1)

IMG_1430

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s