Elektrosmog Kaynaklı Stresi Test Etme ve Giderme

Yorgunluk, halsizlik, baş ağrıları, davranış değişiklikleri, sık üst solunum yolu enfeksiyonları geçirme gibi şikayetleriniz varsa ve Elektromanyetik Kirliliğin Sağlığa Zararları ve Korunma Yöntemleri-Electrosmog yazımda bahsettiğim alanlara maruziyetiniz yoğun ise etkilenme düzeyini test ettirebilirsiniz.

Elektrosmog kaynaklı stresi bir frekans düzenleyici cihazdan faydalanarak gidermek mümkündür. Frekans terapisi vücudun uyarımı ve düzenlenmesi için gerekli frekansların uygulanması anlamına gelir. Bazı frekans tedavileri henüz bilimsel açıdan tam kabul görmemiş olmakla birlikte konu basitçe bir kenara itilebilecek kadar yüzeysel değildir.

Frekansın insan vücudunu nasıl etkilediğini basitçe anlamak için en iyi örnek “Güneş”tir. İnsan vücudunun Güneşe maruz kaldığında bronzlaşmasının sebebi sadece ısınmadan kaynaklanmamaktadır. Esas neden ultraviyole ışığıdır. Güneş ışığı 10-400 nm dalga boyu aralığında (frekans olarak karşılığı 1.500-750 THz aralığına karşılık gelir) cildimizde pigmentasyonu (bronzlaşma) uyarma kapasitesine sahiptir. Cildimizde entegre bir düzenleyici sistem mevcuttur ve bu sistem tam uygun frekanstaki ışığa maruz kaldığı zaman pigmentasyon süreci başlamaktadır. Üstelik pigmentasyon bu frekansa maruziyet sonucu ortaya çıkan düzenleyici süreçlerden sadece birisidir, D vitamini üretimi örneğin yine bu şekilde tetiklenen bir başka regülatör süreçtir. Frekansların vücutta nasıl etkileri olableceğini anlamak için oldukça iyi bir örnektir.

Frekans tedavileriyle ilgili detaylı bilgi için “Frekans tedavileri, Schumann Dalgaları ve Güneş” başlıklı yazımı okumanızı öneririm.

Elektrosmog kaynaklı stres vücudun belirli frekans değerlerine karşı bozulmuş yanıt vermesi (patolojik rezonans) olarak kendini göstermektedir. Örneğin bir kişi ölçüm yapıldığında, 99.50 frekansına karşı patolojik bir rezonans veriyorsa, Elektrosmog kaynaklı stres vücutta kendisini göstermeye başlamış anlamına gelir.

Tekrar tekrar analiz edilen elektriksel ve manyetik alanların analizi sonucu, bu alanların 6 temel frekansa karşı patolojik yanıt ortaya çıkmasına neden olduğu belirlenmiştir. Bunlardan bir tanesi 22.50 frekansıdır. İnsan vücudundaki hücresel yenilenme frekansı da 22.50 olduğundan bu oldukça önemli bir tespittir. Bu tespit, bu tür bir alana maruziyetin, kişilerde hücresel yenilenme düzeyleri üzerinde olumsuz etki gösterebileceği anlamına gelir. Diğer bir etkilenen değer olan 40.00 frekansı insan vücudunda kalbin endokard, miyokard ve perikard adı verilen tabakalarının tamamına da karşılık gelmektedir ve yine bu etkilenmenin bu dokularda olumsuz etkilenme yaratma potansiyeli taşıdığı anlamına gelir. Tek tek tüm frekansları ve vücutta etkilenme yaratabilecekleri bölgeleri yazmıyorum.

Değişik elektronik cihazlar için tespit edilmiş bazı temel frekans değerleri mevcuttur. Bu değerlere karşı verilen bir patolojik rezonans yanıtı, kişinin bu teknolojiyi kullanan cihazlardan etkilendiğini gösterir. Örneğin kablosuz telefonlar (DECT) için bu değer 99.30, Bluetooth teknolojisi için 82.60, WLAN (Kablosuz yerel ağ) için bu değer 85.50 olarak belirlenmiştir.

Eğer kişide bir ya da birkaç frekans değerine karşı patolojik yanıt tespit edilirse, bu yanıtı nötralize edene kadar frekans tedavisi uygulanarak etkilenme ortadan kaldırılabilir.

Tedaviden sonraki dönemde, etkilenmeyi ortaya çıkaran kaynağın bulunması çok önemlidir. Etkilenme sebebi bulunup biraz da olsa uzak durma sağlanabiliyorsa iş kolaydır, örneğin sebep evde kullanılan bir kablosuz telefon ya da diyelim ki alarmlı bir radyo saat ise cihazı kullanmayı kesmek kolaydır. Bazı durumlarda ise bu o kadar kolay değildir.

Etkilenme eğer bir monitörden kaynaklanıyorsa (TV ya da bilgisayar) ve ondan uzak durmak mümkün değilse, etkilenmeyi azaltabilecek ve önleyici olarak kullanılabilecek bazı portatif cihazlar mevcutur. Örneğin en sık etkilenip yetersiz hale gelen 6 frekansı sürekli yayarak size sürekli bir nevi harmonizasyon tedavisi yapan ve yanınızda taşıyabileceğiniz bir ürün mevcuttur. Yatağınızın başına koyarak ya da kullandığınız bilgisayar ekranının ya da televizyonun önüne yerleştirerek etkilenmeyi azaltmak mümkündür. Bu cihazla, frekanslara maruz kalmanın önüne geçemezsiniz. Yapılan şey etkilenme olasılığı olan frekansları düzenli olarak sağlıklı şekilde yayarak dengeyi korumaya çalışmaktır.

Tedavinin uygulanması kişinin bu tür alanlara maruz kalmasını engellemez. Sadece o alanın neden olduğu etkilenmeyi nötralize eder. Maruziyet devam ettikçe bu durum yeniden ortaya çıkabilir. Belirli aralıklarla kontrol edilip gerekirse yeniden tedavi alınması önerilir.

Kategoriler: Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s